Вівторок, Червень 19, 2018
Home > Новини > Олександр Соловйов: Головне гальмо єврореформ в Україні – українська політична «еліта»

Олександр Соловйов: Головне гальмо єврореформ в Україні – українська політична «еліта»

На конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію» український уряд відзвітував про «перемоги» України на шляху до Європи.

Нагадаємо, Угода про євроінтеграцію набула чинності в 2017 році. Таким чином інтеграція України перейшла на новий рівень – міжнародних зобов’язань. Це подавалося українцям як справжня перемога і серйозний крок до євроінтеграції.

Проте реальність далека від перемог. Порівнюючи показники про виконання роботи та євроінтеграційний план на 2017 рік, уряд оцінив свою ж роботу на 42 %, інших органів влади на 50 %, Верховна Рада впоралася гірше за всіх.

Наші депутати, всупереч рекомендаціям ЄС, як конвеєр протягом минулого року видавали закони, але при цьому продуктивність роботи Парламенту оцінюється тільки в 33 %. Не безпідставно висловлюють невдоволення іноземні колеги, адже Київ навмисно затягує процес євроінтеграції.

У більшості секторів уряд зафіксував низький рівень виконання запланованих робіт: в секторі держзакупівель на 22 %, технологій та інновацій – 28 % санітарних питань – 33 %. І тільки у двох секторах було відзначено стовідсоткове виконання євроінтеграційних завдань – фінансовому та освітньому.

Якщо проаналізувати причини такої низької ефективності роботи керівництва нашої країни, то це перш за все – відсутність політичної волі для виконання Угоди на рівні президента, прем’єр-міністра й голів парламентських комітетів, а також незацікавленість різних політичних і економічних груп в реформуванні та адаптації законодавства.

Олександр Соловйов, лідер партії «РОЗУМНА СИЛА» зазначив, що серед причин невиконання угоди про асоціацію з ЄС можна також сміливо назвати, м’яко кажучи, дуже слабку кадрову спроможність міністерств, зокрема і в підготовці законодавчих актів.

Незважаючи на бравурні реляції Президента і прем’єр-міністра про «шляхи до Європи», асоціація з ЄС не є для них пріоритетом, оскільки виконання Угоди впирається у вузькі бізнесові інтереси різних груп. Справа в тому, що європейські директиви впроваджують прозорі правила для українського бізнесу. Це правильно і чудово, але тільки не для наших бізнесменів, які звикли працювати непрозоро.

Варто подумати про те, скільки невирішених завдань тягнуться хвостом за українською владою. На жаль, продуктивна робота і реальні дії не є критеріями успішної кампанії для наших політиків. І поки вони випрацьовують стратегію свого паразитування ще на один термін, довіра ЄС до України пропорційно знижується.

Говорячи про важливість європейського майбутнього для України, нинішня влада лише імітує своє прагнення рухатися в напрямку Європи. І головна причина – абсолютна відсутність мотивації куди-небудь рухатися у тих, хто сьогодні має в руках реальні важелі влади. Таким чином, найголовнішим гальмом єврореформ в Україні є сама українська влада. Замість того, щоб спрощувати митне, податкове законодавство, полегшувати життя підприємцям, бізнесменам та інвесторам, мотивувати їх до створення нових робочих місць, до зростання продуктивності праці – відбувається нарощування чиновницького апарату, неймовірне збільшення чиновницьких зарплат і привілеїв.


 

Автор публікації

Офлайн 20 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 703Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю