Понеділок, Травень 21, 2018
Home > Наші проекти > Відповідальне володіння зброєю > Зброя є – закону про зброю немає. Як усунути правову прогалину?

Зброя є – закону про зброю немає. Як усунути правову прогалину?

Останній тиждень лютого відзначився важливою подією у сфері українського правосуддя.

Вперше в Україні вироком суду обвинувачений у скоєнні злочину, передбаченого ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального Кодексу України, визнаний невинним у пред’явленому йому обвинуваченні у зв’язку відсутністю обставин злочину.

Винесення виправдувального вироку забезпечило реалізацію головного завдання кримінального судочинства відповідно до ст. 2 КПК України: охорону прав, свобод і законних інтересів учасників кримінального судочинства, щоб жоден невинний не був засуджений.

Ухвалюючи рішення, суд встановив обставини справи та дослідив докази, наявні в матеріалах кримінального провадження. Слід віддати належне: виходячи з тексту вироку, для рішення суду визначальною стала відсутність Закону України, покликаного регулювати порядок носіння зброї, тобто – згідно з ч. 4 ст. 17 КПК України – всі сумніви щодо доведення вини особи тлумачаться на користь цієї особи.

Про існування такого закону жодним чином не може свідчити наявність підзаконних актів Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, зокрема наказу МВС № 622 від 21.08.1998 про затвердження відповідної Інструкції.

Держава не має права застосовувати до особи процесуальний примус у вигляді кримінальної відповідальності за відсутність дозволу, передбаченого законом, поки немає закону, що регламентує отримання цього дозволу.

На цьому партія «РОЗУМНА СИЛА» неодноразово акцентувала вашу увагу: прийняття Закону «Про цивільну зброю і боєприпаси» дозволить нарешті врегулювати питання обігу й застосування зброї та дозволить державі вести чіткий та жорсткий моніторинг його звернення.

Як можна говорити сьогодні про зберігання, носіння, застосування вогнепальної зброї в категорії «законно – незаконно», якщо такий закон не прийнятий в принципі? Він – у проекті, і законотворці затримують його прийняття.

Зброя є, а закону немає! Як немає і правил поведінки з нею.

На переконання членів партії «РОЗУМНА СИЛА», ця серйозна правова прогалина має бути негайно усунута, оскільки сьогодні вона несе пряму загрозу українському суспільству. В країні колосальна кількість вогнепальної зброї в тіньовому обігу, що веде до зростання розбійних нападів із застосуванням зброї, і закривати на це очі не вийде. Це питання необхідно врегулювати. Йдеться не про легалізацію зброї, а про врегулювання питань, пов’язаних з її зберіганням, носінням, застосуванням.

«РОЗУМНА СИЛА» впевнена, що порядок у країні можливий тільки за наявності грамотно прописаних, чітких і зрозумілих законів, а також за умови ефективної роботи всієї правоохоронної системи: поліції, прокуратури, судів. Реформа не закінчена, поки немає диктатури Закону, поки діє закон сили, а не сила Закону. Ми зробимо все, щоб закон і порядок перемогли в Україні.


 

Автор публікації

Офлайн 1 годину

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 605Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю