Вівторок, Червень 19, 2018
Home > Новини > Порошенко і НАТО: обіцяти – не означає одружитися

Порошенко і НАТО: обіцяти – не означає одружитися

Порошенко нещодавно виступив з урочистою заявою з приводу рішення НАТО визнати прагнення України до членства в Альянсі.

Україна отримала статус країни-аспіранта НАТО, однак ніде, в жодних офіційних документах Альянсу поняття такого статусу не прописано. Якщо це було метафорічне порівняння, то значить нами знову маніпулюють: або НАТО, або Порошенко.

Підтвердження євроатлантичних прагнень України означає, що країна може стати членом Альянсу в майбутньому, а може і не стати.

«Формально такий статус ніде в офіційних документах Альянсу не закріплений. Але, що сталося – Україна була визнана однією з тих країн, яка хоче приєднатися до НАТО», – заявив глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко.

«Можна використовувати слово «кандидатство», але такої формальної фрази в документах НАТО не існує», – додав посол.

Лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» зауважив, що українське керівництво може використовувати будь-які слова, проте вони навряд чи наблизять Україну до членства в Альянсі. Не те що аспірантом – навіть абітурієнтом України в цьому випадку ми б не назвали.

Дуже багато обставин гальмують сьогодні вступ України в НАТО, навіть теоретичний вступ. По-перше, Україна не є для Альянсу цінним союзником, оскільки залишається не демократичною, не ефективною, корумпованою, слабкою країною. А тому не здатна посилити Альянс, не здатна нічого йому дати. Більш того, вступ до НАТО – це скорочення власної армії. Україна повинна буде годувати чужу армію, яка розмістить тут свої бази, а після може знятися з рубежів нашої оборони в найвідповідальніший момент. Всі попередні роки ми знижували обороноздатність країни. Вступ до НАТО – це крок у цьому ж напрямку.

По-друге, військові дії на Донбасі, які затягнулися на невизначений термін, представляють довгострокову загрозу для української безпеки. А це означає, що, отримавши в своїх рядах такого союзника як Україна, держави-члени змушені будуть зіткнутися з набагато більш високою ймовірністю війни з Росією. А саме цього вони не бажають.

Загальновідомо, що Північноатлантичний альянс не приймає до своїх лав країни, на території яких тривають військові конфлікти. Це означає, що таке нестримне прагнення до НАТО накладає на Порошенка зобов’язання якнайшвидше домогтися миру на сході країни. А наш Президент, судячи з усього, не тільки з цим не поспішає, борючись з агресором вже 4 роки виключно на словах, а й періодично стимулює конфлікт, роблячи все, щоб Донбас віддалявся від України.

«Вкотре українське керівництво здійснює кроки, які, по-перше, ніяк не були узгоджені з народом, по-друге, не зроблять жодного практичного впливу на хід інтеграції в Альянс», – заявив Олександр Соловйов.

Він підкреслив, що в будь-якому випадку правом на встановлення стратегічного курсу нашої держави володіє тільки народ України, і лише він має прийняти остаточне рішення на Всеукраїнському референдумі.

Необхідна чесна і відверта розмова із суспільством про всі «плюси» та «мінуси» як нейтрального зовнішньополітичного статусу, так і членства в будь-якому військово-політичному блоці.

Потрібно чесно відповісти на питання: хто виграє від цього вступу? І що ми втратимо? Чи хочемо ми загострення ситуації та тривалого збройного конфлікту на своїй території? І як вступ до НАТО здатний вплинути на швидке відновлення миру?

Нам слід робити виключно обдумані та прагматичні, свідомо вигідні для державних інтересів України та її народу, кроки.

Ми повинні залишити емоції, популізм та ілюзії і усвідомити, що членство України в НАТО, на жаль, продуманим вибором не назвати. Тим більше, що це членство з вищезазначених причин поки неможливо в принципі.

Але якщо не НАТО, то що тоді? Відповідь політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» – нейтралітет та економічний прагматизм. Ми вважаємо, що Україна повинна вести власну, нейтральну, не нав’язану ззовні політику, яка не буде сприйматися як потенційно небезпечна або агресивна жодною зі сторін. Торгувати з усіма, не воювати ні з ким – ось найактуальніше завдання для нашої країни.

Нейтралітет України – це зовнішньополітичний статус, дотримуватися якого досить непросто.

Наша пропозиція – військовий нейтралітет з розвитком власної армії, яка присягає на вірність своєму народові. Не можна захист держави ставити в залежність від третіх осіб. Ми зможемо відстояти незалежність країни, про яку мріє не одне покоління українців.

Нейтралітет України – це наше свідоме й обдумане рішення: ми не хочемо бути частиною будь-якого військово-політичного блоку, не хочемо прирікати себе на протистояння з тими, кого цей блок вважає своїм ворогом. Ми самостійно, власними зусиллями маємо утримувати власну армію і сили територіальної оборони.


 

Автор публікації

Офлайн 20 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 703Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю