Середа, Вересень 26, 2018
Home > Новини > Пенсії для окупованого Донбасу: виплатити не можна забути

Пенсії для окупованого Донбасу: виплатити не можна забути

Голова Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський заявив, що Червоний Хрест готовий виступити посередником у виплаті пенсій на непідконтрольних Києву територіях Донбасу.

«Якщо Червоний Хрест візьме зобов’язання виплачувати пенсії на територіях, тимчасово окупованих Росією, і буде бачити, кому платить, то український уряд, я думаю, не буде заперечувати. Поки механізмів, як без ідентифікації проводити виплати, ми не змогли ні з донорами, ні з ким відпрацювати», – зазначив Жебрівський.

Він повідомив, що серед зареєстрованих 3,3 млн пенсіонерів – внутрішньо переміщених осіб – лише близько 200–250 тис. постійно проживають на підконтрольній Україні території.

За його словами, на Донбасі приблизно 300–350 тис. людей не отримують українські пенсії з різних причин.

Лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Соловйов впевнений, що якби українська влада прагнула допомогти своїм громадянам, що тимчасово опинилися відрізаними на непідконтрольних територіях, вони б уже давно потурбувалися про розробку механізмів виплати пенсій і соціальної допомоги.

«Готовність Червоного Хреста виступити посередником в цьому питанні дуже похвальна, – зауважив Соловйов. – Проте не думаю, що наша влада скористається цією пропозицією. І причина тут одна – наші високі чиновники абсолютно байдужі до своїх громадян. Вони за майже чотири роки не спромоглися вирішити це питання не тому, що не можуть цього зробити. Вони цього просто не хочуть робити. Більш того, всіляко вивертаються, щоб зняти з держави цей прямий обов’язок, придумуючи все нові й нові бюрократичні перепони. Нагадаю, що виплати пенсіонерам, які проживають на територіях ОРДЛО, припинені в серпні 2014 року. Однак, згідно з правилами, що було впроваджено минулого року, отримати свою пенсію в повному обсязі вони тепер не можуть – тільки за 36 місяців. А як бути з рештою суми?

Мабуть, український уряд встиг забути, що ці люди не за власним бажанням відрізані від України. І вони не винні в тому, що не здатні переїхати на підконтрольну Києву територію: їх сюди ніхто не кличе, в них немає тут житла та коштів до існування.

Лицемірна українська влада на словах декларує повну підтримку своїм громадянам, а на справах – повністю ігнорує їхні проблеми, змушуючи кілька мільйонів людей буквально боротися за місце під сонцем. Їм доводиться робити вибір – або вони переїжджають на контрольовану територію, або залишаються там без фактичного права на допомогу. Це суперечить політиці реінтеграції, про яку так активно сьогодні розповідає Порошенко.

«РОЗУМНА СИЛА» нагадує: українські громадяни, що залишилися проживати на тимчасово окупованій території, як і переселенці – це перш за все громадяни України з усіма правами, свободами і обов’язками без будь-яких обмежень і дискримінацій.

Одним з основоположних принципів партії «РОЗУМНА СИЛА» є неухильне дотримання прав людини, проголошених нормами міжнародного права. Ми неодноразово виступали за дійсну реалізацію прав і свобод українських громадян, що опинилися за лінією розмежування, і переселенців. Ми наполягаємо на тому, що влада зобов’язана захистити та відстояти їхні права. Українське керівництво має представити план врегулювання цієї ситуації щодо скасування пенсій і впровадити ефективні програми соціального захисту до закінчення війни на сході України.


 

Автор публікації

Офлайн 43 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 939Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю