Середа, Вересень 26, 2018
Home > Новини > Будуть брати всіх: Чому реформа Нацполіції зазнає фіаско

Будуть брати всіх: Чому реформа Нацполіції зазнає фіаско

Сказати, що створення Національної поліції було візитною карткою «життя по-новому» для нинішньої влади – не сказати нічого. Фактично, це єдина реформа, яка позиціонувалася як вдала.

На противагу довгому списку провальних і неефективних реформ спікери влади завжди згадували нову патрульну службу і реформу МВС. Однак навіть «вітрина» реформаторів від влади вже серйозно просіла. Не важливо, чи пов’язано це з банальною некомпетентністю представників влади або з фактичним небажанням переходити на прозорі та демократичні правила гри, але нова патрульна поліція, яка мала стати зразком реформ в країні, стрімко втрачає довіру як українців, так і більшості особового складу.

Так, якщо на старті, влітку 2015 року, довіра до людей в чорній коповской формі зашкалювала, а влада називала їх «найуспішнішою реформою», то тепер мундири сильно пошарпалися: за даними соцопитування фонду Демініціативи, у 2017 році довіру до патрульних відчували 34,6 % українців, а недовіру – 53,5 %. Втім, у МВС в цілому показники ще гірше: Нацполіціі, структурним підрозділом якої і є патрульні, довіряють 21 % опитаних, а не довіряють – 67%.

За словами діючих і колишніх патрульних, у них вкрай мало важелів впливу на ситуацію: закон повною мірою їх не захищає, а начальство більш охоче штрафує, ніж заохочує. Затримані копами правопорушники часто уникають відповідальності вже на етапі розгляду справ. Багато співробітників скаржаться на велику плинність кадрів, наполовину укомплектований штат і, як наслідок, подвійне навантаження. І не тільки це. Немає елементарної страховки і соціального захисту. Навіть нову форму перестали своєчасно видавати, проте форма – обличчя правоохоронця. Зарплати залишаються на рівні 2015 року. Трапляється й таке, що патрульні не приїжджають на виклики, тому що їх банально не вистачає.

Гострий брак професійних кадрів доводиться визнавати і голові Нацполіціі Сергію Князеву. У відомстві змінюють умови вступу до лав поліцейських, дозволяючи претендентам пройти іспит повторно. При цьому акцентується, що таке рішення пов’язано виключно з жорсткими правилами відбору і вимогами до фізичної підготовки кандидатів. Однак внутрішні джерела з відомства визнають, що реальна причина – гостра нестача кадрів, і вимоги до кандидатів надалі будуть поступово знижуватися.

«Нинішня влада продовжує вірити, що театр для західних кураторів, який вони називають «реформами», може ще довго переконувати всіх у їхній компетентності та ефективності. Однак українців не так легко обдурити, що підтверджує соціологія та незмінне зростання недовіри до органів влади з боку громадян. Катастрофа в тому, що провали реформ б’ють по життєво важливим інститутам: від медицини до правоохоронної системи. Не можна гарантувати безпеку громадян, коли співробітники правопорядку не отримують гідного забезпечення та соціального захисту, – зазначає Голова політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Соловйов. – Нестача висококваліфікованих кадрів в органах МВС призводить до зростання злочинності та спричиняє хаос у суспільстві, особливо в умовах збройного конфлікту на території держави. Однак представники влади не поспішають переймати досвід «західних партнерів»: вміння визнавати власну некомпетентність і догляд у добровільну відставку, даючи можливість зайняти їхнє місце людям, які знають свою справу».

Нагадаємо, що на сьогодні серед всіх державних і громадських інститутів, за оцінками соціологів, патрульні опинилися лише на восьмому місці за рівнем довіри: попереду армія, церква, громадські організації, НАБУ тощо.


 

Автор публікації

Офлайн 1 годину

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 939Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю