Середа, Вересень 26, 2018
Home > Новини > Кемерово: жахливий привід для піару

Кемерово: жахливий привід для піару

Трагедія в Кемерово змусила нашу владу нарешті згадати й про безпеку українців: з початку квітня ДСНС перевірила на дотримання правил протипожежної безпеки близько 1500 громадських закладів, виявлено 15 тис. порушень. І це тільки початок перевірок.

У своїй доповіді на засіданні уряду Михайло Чечоткін, голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій, представив результати перевірки 1319 громадських закладів. З них 927 – дошкільні та шкільні заклади, 56 лікарень із стаціонарним лікуванням, 326 торгівельно-розважальних центрів.

За словами урядовця, було виявлено 15 тисяч порушень техніки безпеки, близько 5 тисяч – існують давно і не були усунені до цього часу. «Найгірший стан з виконанням приписів виявлено у Донецькій, Сумській та Тернопільській областях, де не виконується понад 60 % раніше запропонованих заходів. Всього на керівників об’єктів накладено 1200 адміністративних стягнень, за порушення вимог пожежної безпеки, до суду подано позови на закриття 37 об’єктів, з яких 16 ТРЦ, 18 дошкільних та шкільних закладів, 3 лікарні», – звітує Михайло Чечоткін.

Більшість із зазначених порушень стосуються відсутності протипожежного водопостачання, вогнегасників, несправності систем пожежного сповіщення, халатного застосування електроприладів.

На жаль, в Україні багато власних трагедій, остання – в дитячому таборі в Одесі, де вогонь забрав життя трьох дітей. Хоча слідство та виявлення винного триває вже понад півроку, більшість українців переконані, що виною у всьому є халатність багатьох людей. Адже порушення правил техніки безпеки фіксувались інспектором регулярно, однак саме через власну недбалість керівники дитячої установи, інспектори, фактично, дозволили трагедії статись.

«Обурює те, що влада чекає, поки станеться лихо, перш ніж приймати, в прямому сенсі, життєво важливі рішення. Можновладцям потрібен інформпривід, щоби потім урочисто звітувати перед ЗМІ про свою активну діяльність. Піаритись на проблемі безпеки – це не просто  некоректно, це нелюдяно, – наголошує Ганна Левчук, заступник Голови партії «РОЗУМНА СИЛА». – Політика безпеки повинна мати превентивний характер. Уповноважені органи зобов’язані карати  тих, хто ставить під загрозу життя інших. Якщо потрібно, зачиняти заклад, штрафувати власників та притягати порушників до кримінальної та адміністративної відповідальності – це потрібно робити вчасно, щоб попередити трагедію, а не оплакувати її наслідки, і без будь-яких інформприводів, а тим більше трагічних. Владі потрібно навчитися нарешті просто виконувати власні обов’язки, а не займатися самопіаром».


 

Автор публікації

Офлайн 1 годину

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 939Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю