Середа, Жовтень 24, 2018
Home > Новини > День пам’яті жертв політичних репресій: Ми повинні пам’ятати

День пам’яті жертв політичних репресій: Ми повинні пам’ятати

В Україні сьогодні, 20 травня, відзначають День пам’яті жертв політичних репресій.

Ця дата покликана привернути увагу суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Досі точну кількість жертв тоталітарного режиму визначити неможливо. Деякі фахівці вважають, що за період з початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже 1,5 млн людей. Багато з них були розстріляні, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних лікарнях. Терор і репресії торкнулися майже всіх верствх населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, селян.

Особливо жорстокі репресії сталінський режим і його підручні проводили в Україні в 30-х роках. Зокрема, в 1937–1938 роках в Україні було засуджено 197 617 осіб, з них на смертну кару – 122 237 громадян. Значну частину цих вироків виносили саме «трійки» НКВС.

Протягом десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводили режимні об’єкти КГБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами і висаджували там дерева.

«Сьогодні, віддаючи данину пам’яті жертвам репресій, не можна не застерегти нинішню українську владу від здійснення подібних помилок. Оскільки вже 4 роки буквально не проходить і місяця без того, щоб ця влада що-небудь не заборонила, не спробувала щось зарегулювати. Так з’явився цілий список заборонених інтернет-ресурсів, компаній, фільмів і телевізійних серіалів, перелік фігур, яких не пускають в Україну. Українцям вказують, які свята можна святкувати, а які – в жодному разі. Держава наполегливо намагається нав’язати власним громадянам політику навіть у такій делікатній сфері, як використання української та російської мов. Тотальна боротьба з інакомисленням набирає обертів», – заявляє Олександр Соловйов, Голова політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Зараз саме час згадати, що Україна – споконвіку мультикультурна, багатонаціональна країна, яка славилася толерантністю і добросусідством. І українське керівництво, замість політичних маніпуляцій, має зайнятися примиренням нашого суспільства, а не розподілом його за будь-якими ознаками. Не можна дозволити нашій нинішній владі продовжувати тоталітарно-антисоціальні експерименти над власним народом.


 

Автор публікації

Офлайн 14 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 1039Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю