Неділя, Жовтень 21, 2018
Home > Новини > Підсумки зустрічі нормандської четвірки: чи будуть миротворці на Донбасі?

Підсумки зустрічі нормандської четвірки: чи будуть миротворці на Донбасі?

У Берліні в форматі «Нормандської четвірки» пройшла зустріч міністрів закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції. Це перша зустріч в такому форматі за останні півтора роки.

На зустрічі детально обговорювалися питання, пов’язані з введенням миротворців на Донбас, також було порушено питання звільнення українських політв’язнів, які незаконно утримуються в РФ.

Французький міністр Жан-Ів Ле Дріан під час зустрічі заявив, що миротворці ООН можуть зайти на Донбас тільки після прогресу в Мінських угодах. «Потрібно домогтися успіху в процесі виконання Мінських домовленостей, після чого можна розглядати операцію з підтримання миру», – сказав він на прес-конференції за підсумками зустрічі глав МЗС Франції, ФРН, Росії та України.

Головна тема зустрічі – параметри миротворчої місії ООН для Донбасу – так і залишилася невирішеною: переговорники домовилися продовжити переговори.

«Ми можемо багато говорити про введення миротворців на Донбас, і це потрібно робити, оскільки це може стати ефективним механізмом із врегулювання конфлікту. Але важливо також розуміти, що є одна ключова перешкода – розбіжність у думках сторін щодо формату введення миротворців. Позиція України цілком чітка та зрозуміла – це введення миротворчого контингенту від лінії розмежування вглиб тимчасово окупованої території Донбасу. Що важливо – забезпечення контролю над українсько-російським кордоном. Це в наших державних інтересах. Російська Федерація, яка має право «вето» в Раді Безпеки ООН, такий сценарій не підтримає, оскільки в такому випадку вона втратить контроль над невизнаними республіками. Саме тому введення миротворців – це складний процес, який так просто не вирішити», – впевнений лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Соловйов.


 

Автор публікації

Офлайн 2 дні

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 1031Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю