Неділя, Жовтень 21, 2018
Home > Новини > Безпека лікаря – безпека країни

Безпека лікаря – безпека країни

Ірина Дмитрівна Спіріна, д.мед.н., професор, Заслужений лікар України, голова Дніпропетровської обласної організації партії «РОЗУМНА СИЛА».

Наближається свято людей найгуманнішої професії – День медичного працівника. Щиро вітаю всіх колег, зичу вам міцного здоров’я, професійного зростання, професійної безпеки та припинення епохи змін та реформ у медицині. Але напередодні свята я хочу звернути увагу громадськості на несвяткові, буденні справи.

Останнім часом все більше говорять про безпеку пацієнтів, скликають конференції з цього приводу. Безпека пацієнта визначається як запобігання шкідливим та небезпечним діям з боку лікаря. Але разом з тим ми часто забуваємо про безпеку лікарів. У засобах масової інформації час від часу з’являються повідомлення про напади на лікарів. І якщо раніше частіше страждали від цього представники служби екстреної медичної допомоги, то сьогодні на небезпеку наражаються майже всі: від лікаря функціональної діагностики до лікаря-реаніматолога.

Як саме захищені лікарі від протиправних дій? Аналізуючи сучасний стан захисту лікарів, ми бачимо, що жодних окремих заходів чи спеціальної відповідальності не передбачено. Карний кодекс України передбачає особливе, більш суворе покарання для осіб які здійснять напад, чи навіть погрожуватимуть працівникам правоохоронних органів, журналістам, державним чи громадським діячам. А за аналогічні дії щодо лікаря справа буде розглядатися лише як «хуліганство».

Я вважаю, що це негайно треба змінювати. Законодавча ініціатива щодо посилення відповідальності за погрози або насильство працівникам системи охорони здоров’я буде однією з перших в пакеті змін, які втілюватиме в парламенті наша партія «РОЗУМНА СИЛА». Ми маємо повернути повагу та особисту недоторканість тим, хто стоїть на варті нашого здоров’я. Лікар, який їде, іде на виклик, лікар приймального відділення має знати, що держава цінує та піклується про нього, що держава захистить його від протиправних дій. Тоді він не боятиметься працювати і віддаватиме себе цілком цьому складному мистецтву – медицині. Ми маємо прирівняти безпеку лікаря до безпеки журналіста, працівника поліції тощо, аби всі особи, що планують протиправні дії щодо них, чітко усвідомлювали невідворотність та суворість покарання.


 

Автор публікації

Офлайн 2 дні

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 1031Реєстрація: 13-07-2017

One thought on “Безпека лікаря – безпека країни

  1. Ирина Дмитриевна заботится не только о пациентах, но и о докторах. К большому сожалению сейчас все говорят о правах пациентах, но не слова о правах врачей.

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю