Неділя, Жовтень 21, 2018
Home > Новини > Відновлення СЕС – необхідна умова епідемічного благополуччя України

Відновлення СЕС – необхідна умова епідемічного благополуччя України

Постійна низка псевдореформ у системі охорони здоров’я України рік від року погіршує якість і доступність медичної допомоги. Окремо слід розглянути питання ліквідації санітарно-епідемічної служби.

У 2015 році вона була ліквідована в старому вигляді, а її функції були покладені на інші підрозділи МОЗ. Які ж результати? Зараз в країні ми маємо епідемію кору, випадки поліомієліту та дифтерії, а випадків захворювань і отруєнь в дитячих колективах просто не перелічити. Влада заявляє про прагнення до Європи, але за епідемічним стану ми явно прагнемо в Африку. Де ж профілактика, адже це було одним з основних завдань СЕС? Хто ж зараз відповість за це. Згідно ст. 49 Конституції України, саме держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.

За фактом, в Україні зруйнували десятиліттями вибудувану структуру, що забезпечувала санітарно-епідемічне благополуччя громадян. При цьому не визначено, хто, як, коли почне виконувати її функції, закріплені в Конституції. І це на фоні не дуже сприятливої епідемічної ситуації в країні. Постає враження, що міністерство не володіє інформацією про реальну санітарно-епідемічну ситуацію в країні.

В якості однієї з причин ліквідації цієї служби називали величезну кількість корупційних діянь її представників, але інформації про результати розслідувань і реальні кримінальні справи громадськості не повідомляють. Якщо керуватися такою логікою, то замість створення Антикорупційного суду необхідно просто розпустити всі суди і звільнити всіх потенційних корупціонерів.

Я впевнена, що забезпечення епідемічного благополуччя є обов’язком держави. Нашими першочерговими завданнями мають стати:

  • відновлення функціонування санітарно-епідемічної служби, як би вона не називалася;
  • вакцинація населення – пріоритетне завдання державної безпеки, поряд із захистом кордонів тощо;
  • профілактична робота: попередження епідемій і спалахів інфекційних захворювань як реальний показник інтеграції у світове співтовариство.

Ірина Дмитрівна Спіріна, д. мед. н., професор,

Заслужений лікар України,

голова Дніпропетровської обласної організації партії «РОЗУМНА СИЛА».

Автор публікації

Офлайн 2 дні

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 1031Реєстрація: 13-07-2017

One thought on “Відновлення СЕС – необхідна умова епідемічного благополуччя України

  1. Як завжди Ірина Дмитрівна бачить важливі проблеми в галузі медицини. Дуже шкода що це не бачить наше міністерство. Проблема СЕС вже вийшла за всі можливі рамки.

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю