Вівторок, Листопад 13, 2018
Home > Особлива думка > «Медична реформа відкинула нас на десятки років назад», – Ірина Спіріна

«Медична реформа відкинула нас на десятки років назад», – Ірина Спіріна

Розподіл на сімейних лікарів та лікарів вузької спеціалізації, ліквідація медичних дільниць як поняття, скорочення фельдшерсько-акушерських пунктів у сільській місцевості – це ті дії в ході реалізації медичної реформи, які змушують засумніватися у її ефективності. Більше того, свідчать про знищення тієї системи охорони здоров’я, яка довела свою спроможність і яку зараз переймають найбільш розвинені країни світу. На цьому наголошує доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України та голова Дніпропетровської обласної організації політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» Ірина Спіріна.

– Інститут сімейних лікарів – це рівень 18-19 століття, коли всі люди зверталися до одного медика, щоб отримати хоча б якусь допомогу. Зараз головне для населення – доступність медичної допомоги. А це значить, що за кожним районом, кожною вулицею, кожним будинком має бути закріплений принаймні дільничний терапевт і педіатр. Зараз же навпаки: дістатися до свого лікаря, особливо у сільській місцевості, для багатьох стає неможливо. Тому хворі починають займатися самолікуванням. Тож реформа у тому вигляді, в якому вона є, відкидає нас на десятки років назад, – коментує Ірина Спіріна.

Лікар зауважує: через запровадження медреформи в Україні повністю зруйнували систему Семашка, яка передбачала профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію. І хоч це була «радянська» система, тим не менш, зараз її запозичують  з певними модифікаціями такі країни, як Великобританія, Німеччина та інші.

– Звісно, вони доповнюють цю систему страховою медициною, але в Україні цього запроваджувати не можна. В першу чергу, тому, що ми маємо проблеми в економіці, і значна частина населення у нас або безробітні або працюють неофіційно, – каже лікар.

Головне, для чого взагалі впроваджується медична реформа нині, – це економія бюджетних коштів. Що маємо в результаті? Держава дійсно економить на пацієнтах, адже стаціонари в повному обсязі не забезпечені медикаментами.

– Держава взяла на себе зобов’язання безкоштовно забезпечувати ліками пацієнтів з гіпертонією, бронхіальною астмою, цукровим діабетом, орфанними (рідкісними) захворюваннями. Але цього не робить. Люди як купували медикаменти, так і купують. Як платили на медичні маніпуляції, так і платять, – наголошує Ірина Спіріна.

Утім, виникає і ще одна проблема: професійність кадрів. Через низькі заробітні плати фахові лікарі шукають можливості працювати або в приватних медичних установах, або ж взагалі виїжджають з кордон.

– Кожен лікар має набрати відповідну кількість пацієнтів. Приміром, терапевт – 2 тисячі осіб. Тобто, щоб залишитися на робочому місці, фахівець має шукати собі заробіток, набирати більше пацієнтів, а відповідно – про яку якість його роботи може йтися? Не дивно, що кожного року близько тисячі медиків із України виїжджають на роботу за кордон, – підсумовує Ірина Спіріна.


 

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

Розумна сила

Коментарі: 1Публікації: 167Реєстрація: 18-06-2017

7 thoughts on “«Медична реформа відкинула нас на десятки років назад», – Ірина Спіріна

 1. Одна Ирина Дмитриевна говорит о реальных проблемах в медицине, все остальные вроде слепые! Спасибо Ирина Дмитриевна за то что боритесь с ужасной ситуацией! Все медики вас поддерживают!!!!

 2. Я не медик, але впродовж багатьох років мені прийшлось тісно співвпрацювати з медиками всіх рівнів. Скажу відверто, Ірино Дмитрівно, що сьогдні медична реформа під керівництвом Супрун, відкинута в 18 сторіччя, і вона (медицина) не тільки не займається профілактикою захворювань, але і не лікує. Медицина тримається практично на ентузіазмі лікарів, як провідних так і в первинних ланках. Тому питання підняті Вами надто важливі, якщо не сказати – архіважливі. Але це можливо тільки при зміні керіництва.

 3. подписываюсь под каждым словом, характеристики мед реформы. конкретное изложение фактов нетребующих доказательства, конкретно и емко передают суть медицинского колапса, надвигающегося на украину. я гипертоник с большим стажем, но до сих пор не могу бесплатно получить (подобрать) препарат, который подошел бы мне. С тем же самым столкнулся мой внук астматик. Люди в белых халатах всегда вызывали доверие и уважение так как выполняли клятву гиппократа, а теперь их хотят превратить в менеджеров, которые будут зависить не от милосердия, а от средств своих пациентов.
  С Уважением относимся к людям, которые помнят о людях и о милосердие, таких как Ирина Дмитриевна. Семьи Ананьевых, Кравченко,Тонких,Галицких (город Бердянск)

  1. Все здравое разрушим, назовем это декоммунизацией, здоровая, образованная нация- это не про нас, экономика – как в первобытном обществе, Проблемами создания рабочих мест правительство не занимается. молодежь мы теряем, так что же мы ожидаем в ближайшем будущем??? Все это прекрасно понимают.

 4. Работаю в наркологическом отделении. Благодаря реформе произошло значительное сокращение кадров . Плюс на такую зарплату санитара мужчины к нам работать не идут (. Количество коек в отделении – 30. А это значит, что 30больных наркоманией и алкоголизмом находятся в отделении круглосуточно, большинство из них – в прошлом судимые. Сейчас во второй половине дня и на ночь в отделении остаются 1 медсестра и 1 санитарка . О безопасности медперсонала в настоящее время никто не думает. А ведь и медсестра, и санитарка – это чья-то дочь, жена, мама…….А не просто медработник, вынужденный страдать в современных условиях умирания украинской медицины.

 5. Неоднократно слышу от людей медицины, знающих реальную ситуацию в отрасли, а не понаслышке, о том, что украинская медицина попросту разрушается, происходит скрытый геноцид населения, уничтожение медицинской школы, как таковой. Автор статьи, как профессионал, обращает внимание на то, что в Украине проходит совсем не та медицинская реформа, которая полезна нашему народу, указывает направления, которые помогут преодолеть кризисных явлений в отрасли. Остается только надежда на профессионалов-патриотов, которые не позволят развалить хотя бы то, что осталось от медицины после горе реформаторов. И еще, удивляет позиция правительства, которое неспособно (а может, не хочет) увидеть у себя в стране адекватных, профессиональных, знающих из нутрии проблемы медицины, а так же пути их решения, после проведения, так званой реформы. И такие люди в Украине есть, готовые поднять, а главное знающие как, украинскую медицину до былых высот. Нам есть чем гордиться.

 6. а в районных центрах, не говоря уже за села, так совсем медицина угроблена, скорая помощь работает как доставка экстренных больных, если успеют довезти по нашим дорогам в городские больницы, а если еще и денег нет, то все о помощи можно забыть. Люди начинают заниматься самолечением, сами себе диагнозы ставят, бабка на лавке пилюлю посоветовала, в рекламе услышала или по болит и перестанет, так как обратиться больше не к кому. А когда “припекает” то уже оказывается поздно 4 стадия или ритуалку заказывай. Устраивают реформы, все экспериментируют на людях, выживут или ножки протянут, а сами за границей лечатся . В общем как анекдоте
  – и шо Вы можете сказать за сегодняшнюю медицину?
  – Ой, я Вас, таки, умоляю…
  От сегодняшней медицины остался только тост ” За Здоровье”

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю