Неділя, Жовтень 21, 2018
Home > Особлива думка > Руки «Укрзалізниці»: одна працює з Росією, друга – забороняє

Руки «Укрзалізниці»: одна працює з Росією, друга – забороняє

Україна збирається припинити залізничне сполучення з Росією. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Цього тижня Міністерство інфраструктури висунуло нову пропозицію протидії російській агресії – припинення пасажирського залізничного сполучення між Україною та Росією. При цьому рішення міністра Володимира Омеляна стосується тільки пасажирських перевезень: «Щодо вантажних сполучень є проблема не тільки в тому, що «Укрзалізниця» втратить істотні надходження до її бюджету, а й з міжнародним законодавством, зокрема, з тими зобов’язаннями, які Україна взяла на себе в рамках Світової організації торгівлі. А тому зараз ми цю тему вивчаємо, але не просуваємо», – зазначив міністр.

Нагадаємо, що за підсумками 2017 року потяг «Львів – Москва», який перевіз 350 тис. осіб, є лідером з перевезення пасажирів в Росію. В свою чергу, потяг «Київ – Москва» – 232 тис. пасажирів. Тільки сполучення «Одеса – Москва» не користувалося популярністю серед українців: лише 196 тис. пасажирів обрали цей напрямок. Однак, свого ставлення до Росії, а саме через незручний розклад потягів. Відповідні дані наводить офіційна статистика «Укрзалізниці».

«Мене вкрай цікавить, згаданий міністр робить хоч щось в інтересах громадян? Подібне рішення лише суттєво ускладнить життя громадян, у яких залишаються родичі в Росії або яким доводиться і далі їздити на заробітки. А якщо вже так необхідно розірвати зв’язок з Росією, то може слід починати з бізнес-контактів? – прокоментувала заяву міністра інфраструктури Ганна Левчук, заступник голови партії «РОЗУМНА СИЛА».

Нещодавно на сайті публічних закупівель Prozorro з’явилась інформація про те, що «Укрзалізниця» замовила у Росії партію нагородних значків “Почесний залізничник” на суму близько 182 тис. рублів, що дорівнює майже 77 тис. гривень. Тобто один значок коштував приблизно 800 гривень. В соціальних мережах дії державного підприємства вже прозвали «зрадою». Хоча це недивно, адже «Укрзалізниця» не в перше фігурує в корупційних скандалах. Так стало відомо, що закупівля обладнання для відеонагляду у потягах обійшлася підприємству в 7 млн. грн., а послуги SMM-ника для фейсбуку – 2250 грн за один пост в соцмережі.

«Закупівля обладнання і послуг по завищеним цінам, мабуть, найрозвиненіша схема, якою користуються керівники підприємства та їх бізнес-партнери для, так званого, відкату грошей. Мені здається це абсурдним лицемірством: використовувати конфлікт з Росією як піар, а за кулісами «розриву зв’язків» продовжувати красти гроші, – зазначає Ганна Левчук. – І, як ми бачимо, ця тема, насправді, висвітлює скільки проблем наша влада не те що не вирішує, а навпаки, створює. Припинення пасажирського сполучення з Росією ніяк не вплине на поїздки туди, скоріш за все розвиватимуться нелегальні автобусні перевезення. Прості українці за необхідності, хоч і з незручностями, високими цінами, але знайдуть спосіб виїхати.»


 

Автор публікації

Офлайн 4 дні

Розумна сила

Коментарі: 1Публікації: 167Реєстрація: 18-06-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю