Неділя, Жовтень 21, 2018
Home > Новини > Україна щорічно втрачає 4 млрд євро через корупцію на митниці

Україна щорічно втрачає 4 млрд євро через корупцію на митниці

Через корупцію на митниці Україна втрачає щороку понад чотири мільярди євро. Про це йдеться в розслідуванні видання Süddeutsche Zeitung, опублікованому в понеділок, 6-го серпня.

Видання зазначає, що € 4,8 млрд на рік – це «більше однієї десятої всієї дохідної частини бюджету і в два рази більше тієї суми, яку Україна в 2018-му році хоче отримати від Міжнародного валютного фонду, Євросоюзу та Світового банку».

«Митниця завжди була органом, в якому процвітала корупція. Але те, що відбувається зараз – переходить будь-які межі. Якщо вже європейські видання пишуть про безпрецедентний рівень хабарництва та колосальні суми, які щорічно втрачає держава – далі падати вже нікуди. І це при тому, скільки антикорупційних органів було створено за останні пару років. Ось справжній маркер ефективності реформ, на який будуть звертати увагу західні партнери, а не мантри наших політиків про поліпшення та досягнення. Дана ситуація ще раз підтверджується той факт, що всі вони лише імітують боротьбу з корупцією. А потім ми ще ходимо з простягнутою рукою по світу і просимо чергові транші. Так може в країні є гроші, і просто треба навести порядок і зменшити чиїсь корупційні апетити? Важливо також розуміти, що 4 млрд євро – це всього лише щорічні прямі втрати від недоотриманих податків і зборів, а скільки країна втрачає в стратегічній перспективі через нелегально завезені або вивезені товари – ці втрати взагалі незмірні. Але хіба про це думає нинішня влада? Пора, давно пора, щоб до влади прийшли люди, які, як в старому кіно, скажуть «Я мзду не беру. Мне за державу обидно!», – заявив лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Соловйов.

Нагадаємо, що за результатами 2017 року Україна стала найбільш корумпованою країною Європи після Росії. У рейтингу сприйняття корупції від Transparency International наша держава посіла 130-місце.


 

Автор публікації

Офлайн 4 дні

Розумна сила

Коментарі: 1Публікації: 167Реєстрація: 18-06-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю